Proces produkcji

Proces produkcji jest podzielony na kilka etapów:

KONCEPCJA

Dział projektowania w Nottuln pracuje nad wzorem – często na podstawie szkicu lub pomysłu tworzony jest pierwszy zarys wzoru w kilku wersjach kolorystycznych.

WERSJA ELEKTRONICZNA WZORU I WYDRUK PRÓBNY

Czas potrzebny na przygotowanie wzoru w wersji elektronicznej to 5 dni roboczych. Po wstępnym zaakceptowaniu wersji elektronicznej, drukujemy, na wybranej gramaturze, próbkę w wybranych kolorach o wymiarach 50 x 50 cm Czas przygotowania próbki drukowanej to 5 dni roboczych. Próbka ta wysyłana jest kurierem do klienta – do akceptacji.

AKCEPTACJA PRÓBEK

Po akceptacji wzorów klient składa zamówienie na produkcję podając ilości metrów bieżących wykładziny w danym wzorze oraz gramatury na jakich dane wzory mają być drukowane. Zamówienie / ewentualnie planowanie rolek produkcyjnych. Często istnieje konieczność zaprojektowania indywidualnie rolek produkcyjnych – np. przy wzorach korytarzowych lub jeżeli chcemy gdzieś wstawić logo hotelu lub inny element ozdobny. Podanie wymiarów do stworzenia rolek produkcyjnych to najczęściej zadanie architekta lub instalatora który docelowo będzie instalował zamówione wykładziny.

Cały proces tworzenia wzorów oraz akceptacji wzorów i projektowania rolek produkcyjnych trwa co najmniej 2-3 tygodnie – często zdarza się że trwa 6-8 tygodni.

PRODUKCJA

Proces produkcji – od momentu złożenia kompletnego zamówienia zawierającego wybrane wzory wraz ze specyfikacją gramatur i długości rolek to 3-5 tygodni – w zależności od wielkości zamówienia i obłożenia na produkcji.

DOSTAWA I MONTAŻ

Klient posiadający NIP europejski może zakupić wykładzinę bezpośrednio z fabryki – nie płacąc przy zakupie VAT-u. Może odebrać wykładzinę własnym transportem lub skorzystać z rekomendowanych przez nas firm spedycyjnych.

Klient może montować zakupione wykładziny we własnym zakresie – ale wtedy nasza gwarancja jest ograniczona. Może też skorzystać z ekip montażowych posiadających naszą autoryzację. Mamy wtedy pewność, że wykładziny zostaną poprawnie zamontowane a ewentualne uwagi i reklamacje są zgłaszane do nas bezpośrednio przez firmę montażową.

Dużą zaletą pracy poprzez naszych Dealerów jest usługa pomiaru i optymalizacji ilości wykładzin do zamówienia oraz gwarancja jakości materiału oraz usługi – z jednej ręki.